W gronie najbardziej zaskakujących i najbardziej lubianych hoteli z pewnością można wymienić hotel Zamek w Rynie. To właśnie tu podczas swojej wizyty na Mazurach nocują znane osobistości i gwiazdy show-biznesu. W wyjątkowym hotelu organizowane są również uroczyste przyjęcia i spotkania, gdyż otoczenie w postaci polskiej historii dodaje powagi i niezwykłego klimatu każdemu organizowanemu w tym miejscu wydarzeniu. Hotel Zamek to największa atrakcja w Rynie. Ta niewielka miejscowość na Pojezierzu Mazurskim (około 20 km od Giżycka) zapewnia bliski kontakt z naturą i możliwość poobcowania z polską historią.

Hotel ma status czterech gwiazdek. Na jego potrzeby został zaadaptowany XIV-wieczny zamek krzyżacki, które wcześniej popadał w ruinę. Dziś jest wizytówką Rynu. Każdy gości hotelu może korzystać z wyjątkowego basenu, który został przygotowany w gotyckiej piwnicy. Ponadto w hotelu dostępne jest spa z centrum fitness, saunami, pakietami masaży czy przestronną wanną z hydromasażem. Wszystkie pokoje zostały urządzone w średniowiecznym stylu, aby goście mogli poczuć się jak na prawdziwym zamku. Jednak są one jednocześnie bardzo komfortowe i eleganckie dzięki drewnianym meblom i funkcjonalnym dodatkom. Każdy pokój posiada oddzielną łazienkę oraz dostęp do sieci WiFi.

Autor: Paweł Witan

Wspaniałe otoczeniu mazurskich jezior zachęca gości hotelowych do aktywnego wypoczynku. W recepcji można wypożyczyć sprzęt wędkarski lub rowerowy. Zaledwie kilkaset metrów od obiektu znajduje się przyjemna plaża, ponieważ hotel znajduje się pomiędzy jeziorami Ołów i Ryńskie. Turyści, którzy podążają szlakiem polskiej historii koniecznie powinni udać się do słynnej Twierdzy Boyen z dawnymi bunkrami Hitlera, do której z Rynu jest tylko 19 km. Wieczorem warto wrócić do hotelu na kolację, podczas której serwowane są tradycyjne specjały kuchni polskiej. Cyklicznie udostępniane są oferty specjalne hotelu, m.in. zamkowej ferie, Święta Wielkanocne czy romantyczne pakiety dla dwojga. Zamek w Rynie to też bardzo popularne miejsce na imprezę weselną, gdyż zapisywać się trzeba nawet z dwuletnim wyprzedzeniem.

W hotelu Zamek dostępne są różnorodne pokoje, w tym także pokoje rodzinne. Obiekt akceptuje zwierzęta domowe. Koszt pobytu w zależności od terminu oscyluje od 300 zł za jednoosobowy pokój do 350 zł w sezonie. Standardowa dwójka to wydatek rządu 450 zł. Natomiast apartament kosztuje od 700 do 830 zł za dobę. Każdy gość bez ograniczeń może korzystać ze wszystkich stref hotelu. Obiekt jest ogromny – w sumie posiada aż 350 miejsc noclegowych, które zostały odpowiednio wkomponowane w cztery odmienne skrzydła Zamku. Obiekt dzieli się na część Rycerską, Komturską, Więzienną i Myśliwską, poza tym oferuje kameralną Willę Pod Zamkiem oraz wyjątkowy Gościniec Ryński Młyn, położony tuż nad brzegiem jeziora. W hotelu mieści się również 12 sal konferencyjnych, które w jednym momencie mogą posłużyć do zorganizowania najnowocześniejsze konferencji na 1000 osób w otoczeniu gotyckiej architektury. [dane z początku 2018 roku]


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.