Branża turystyczna w Polsce rozwija się bardzo prężenie, dlatego ciekawa baza hotelowa jest niezbędna. Interesujące hotele w atrakcyjnej lokalizacji z niewygórowanymi cenami przyciągają turystów odwiedzających zabytkowe tereny kraju. Zdarza się, że hotel łączy w sobie funkcje noclegową i zabytkową. Tak jest w przypadku hotelu Zamek Reszel Kreativ, który znajduje się w pięknym średniowiecznym zamku. Wybudowana w XIV wieku twierdza stanowi największą atrakcji Reszla, niewielkiej miejscowości na Warmii. Hotel urządzono w nietypowym stylu, aby zachować jak najwięcej średniowiecznych elementów. Dzięki temu goście hotelowi czują się jakby przenieśli się setki lat wstecz, do dawnej Polski z rycerzami i damami dworu.

W ofercie hotelu Zamek Reszel znajdują się cudownie urządzone pokoje z łazienką oraz dostępem do internetu. Wykorzystanie zamkowych pomieszczeń jako pokoi hotelowych sprawiło, że hotel w Reszlu jest unikatowy i jednocześnie w atrakcyjny sposób wykorzystuje budynek, który niszczał nieremontowany przez lata. W hotelu nie brakuje jednak nowoczesnych udogodnień takich jak telewizja satelitarna czy ogólnodostępny internet. Aranżacja pomieszczeń noclegowy jest surowa, jak przystało na gotycki zamek. W wyposażaniu znajduje się wiele drewnianych mebli, mebli, niektóre z nich zostały zaprojektowane i wykonane ręcznie przez znanego rzeźbiarza Bolesława Marschall. Hotel jest bardzo romantycznym miejscem, dlatego stałym punktem oferty jest pakiet dla dwojga z 10-procentowym upustem na nocleg. W pakiecie znajduje się nastrojowa kolacja oraz wieczorne zwiedzanie zamkowej wieży z lampionami.

Autor: topcastles.com

Właściciele hotelu są zwolennikami spotkań kulturalnych. Od początku swojej działalności hotel jest częstym miejsce organizacji spotkań artystów oraz wernisaży dzieł sztuki. W jego wnętrzach mieści się również galeria sztuki współczesnej, co dodatkowo uatrakcyjnia pobyt w Reszlu. Turyści wybierają również Zamek Reszel Kreativ jako swoje miejsce noclegowe ze względu na otoczeniu. Zaledwie 5 km od budynku znajduje się wyjątkowe Sanktuarium w Świętej Lipce, miejsce religijnego kultu od wielu lat. Ponadto otoczeniu lasów i jezior umożliwia przyjemną rekreacje na łonie natury. W hotelu można wypożyczyć rower, aby uda się na przejażdżkę po lesie. W obiekcie funkcjonuje bar oraz jest dostępna sala konferencyjna, która sprawdza się w przypadku spotkań biznesowych.

Wielość atutów hotelu Zamek w Reszlu nie przekłada się na wysokość cen. Jednoosobowy, bardzo komfortowy pokój kosztuje 200 zł za noc. Standardowa dwójka – 280 zł, a luksusowe apartamenty z dodatkowym wyposażeniem to koszt od 400 PLN do 600 złotych za dobę. W sumie hotel dysponuje 20 pokojami, w których ulokować może 50 osób. Obiekt akceptuje zwierzęta domowe oraz daje możliwość dostawki na życzenie. Doba hotelowa rozpoczyna się o 14:00 i kończy dopiero o 11:00 następnego dnia, dzięki czemu gości bez pośpiechu mogą zjeść śniadanie i spakować się, by ruszyć w dalszą podróż. [dane z początku 2018 roku]


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.